Otsi
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Kõigile, kõigile, kõigile
Teis Märts 01, 2011 2:30 am by Lea

» Õnnepangast leidsin midagi, kedagi
Kolm Okt 27, 2010 10:06 pm by Vello

» Elukunsti foorumi statistika
Kolm Okt 27, 2010 5:48 pm by Admin

» MTÜde koolitus
Kolm Okt 06, 2010 10:06 pm by Valdo

» Tartu Ettevõtlusnädal 4.-8.okt 2010!
Reede Sept 24, 2010 3:40 am by Õnne

» Vello pöördumisest
Teis Sept 07, 2010 10:42 pm by alarrandal

» Eesti kokkuhoidlikust mõttemaailmast.
Teis Sept 07, 2010 10:40 pm by alarrandal

» Vot mis tehakse
Laup Juul 10, 2010 2:24 am by alarrandal

» Kas profiilile saaks pilte lisada endast ?
Teis Juun 22, 2010 2:38 am by Vello

Affiliates
free forum


idee ju hea

Go down

idee ju hea

Postitamine  Lea on Teis Dets 15, 2009 11:00 pm

Olen nüüd sel kuul pisut aimu saanud Sõpruskonna loomise ideest,
mis alles päris algusjärgus. Minu meelest mõte ju hea. Inimesi on
statistiliselt tuhandeid, kes Tartumaal uut tööd ja uusi ideid
lootmas ja mõned ka ehk lootust kaotamas. Kui nad kokku koguneks ja
arutlusi genereeriks, pole võimatu, et tekib mõtteid edaspidiseks tegevuseks.Lisaks koht, kust leida samasuguste probleemidega inimesi, sel teemal infovahetus, uued kontaktid. Korraldajatele kui asjatundjatele ettepanek valgustada mõttetalgute teemat lähemalt siin. Ka sooviks infi, kas lähemaks ajaks tegevuskava ka on tekkinud?

Lea

Postituste arv : 30
Join date : 08/12/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: idee ju hea

Postitamine  agu on Kolm Dets 16, 2009 5:27 am

Lea arutleb nüanssidest.
Esiteks:
Et Tartumaal potentsiaalseid liitujaid palju, mis sellest head, milles probleem.
Tartumaa registeeritud töötuidon üle 7000 ja kokku ehk 10 000. Need on kõik väga erinevad inimesed, inimestel erinevad probleemid. Mõned inimesed ei soostu keerulisi probleeme käsitlema, ootavad ja otsivad lihtsaid kiiresid lahendusi.
Tööhõive lahendus on keeruline asi, paras mõttetalgulises seltskonnas lahendada. Oletan, et näit 500 inimesele sellest valimist sobiks meie pakutud meetod. Määrata, kellele mõttealguline lahenduse otsimine sobib ja kes on liiga kärsitud või muu takistus - kiire näkkuvaatamisega ei tunne alati ära. Seepärast me Valdoga ei võtnud ette esialgu suurt kokkuhõikamist. Oletasime, et kui tuleb kokku mitu sada, siis vaja lausa personalikontorit kogenud töötajate eraldi eelarvega. Alustamiseks oleks paras suurusjärk 20 inimest. Kuidas seda valimit ilma enda personaliosakonnata välja valida? Lootsime töötukassa andmebaasidele. vtSelle foorumi alguse lugu

novembri lõpuks sai selgeks, et tuleb siiski algatajatel ise kuulutada ja kutsuda. Kas või läbi interneti ja ajalehtede. Lea ja Ado soovitasid ka nii. See tähendab - kutsuda ja kuulutada parasjagu nii, et jaanuaris seltskonna kokku saab. Kutsuda "ettevaatlikult", et saaks 20 inimest alustuseks, mitte 200.

Lea nimetab veel kohta, tähendab KLUBI:
"Lisaks koht, kust leida samasuguste probleemidega inimesi, sel teemal infovahetus, uued kontaktid." Saan aru, et Lea kujutab ette midagi klubi sarnast.

Ma oletasin seni, et Lea kirjeldatud töökoosolekute vahelise perioodisuhtluseks sobib internetikeskkond, kas või seesama foorum.

Võimalik tõesti, et vaja on KOHT või KLUBI. See tähendab aga tuba või paari mõnes hoones. Täiendav väljaminek. Kuna kõneks on eeskätt tööhõive, siis probleemi lahenedes inimene äkki lahkubb seltskonnast. Siis vaja eraldi pidevat hoolduspersonali? Ja võimalik, et osal inimestel kestab kauem käesoleva suhtluse vajadus, võibolla rakenduse otsimine pikem. Võib olla lihtsalt nn Sõpruskonna toetav tegevus ka edaspidi, mingi ringi näol.

Teemapüstitus on mu arust oluline, mõtelda ja arendada.

agu

Postituste arv : 86
Join date : 27/09/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

mõttetalgute olemusest ja meie lähivisoonist

Postitamine  agu on Kolm Dets 16, 2009 5:56 am

Kolmandaks küsib Lea mõttetalgu meetodi selgituse järgi. See küsimus on loomulik. Aga kahjuks on seda asja küllalt keeruline seletada. Umbes nagu on mõttetult keeruline seletada, kuidas mängida klaveril mõnda konkreetset lugu. Mõttetalgu olemus ja nüansid saab ikkagi selgeks ise kogedes. Kes on kogenud rühmatööd ja usub, et mõtete ja sõnadega saab teha üht-teist korda saata, saab umbes 3 päevase osalemise jooksul palju selgeks mõttetalgu olemusest. Nüansse on muidugi palju ja meisterlikkus tuleb ajaga.
Asjast saab lugeda Talgujate põhifoorumis Mõttetalgute olemusest

Neljandaks küsib Lea nägemust lähiajaks.
Loodame käesoleva foorumi ja interneti abil kokku saada siiski jaanuaris alggrupi ca 20 inimest. Ja esialgne töötsükkel oletame 1+ 3 +1 päeva.

Esimene 1 päeva pikkune tuttavaks saamise ja sissejuhatav koosolek.
Umbes 2 nädalat hiljem töösessioon (3 pikka päeva), tõsine mõttetalgutöö rühmades. Sobivate ideede ja teede väljaselgitamine.
Umbes 1 nädal hiljem 1 päev - kokkuvõte eelnevast ja sihiseadmine edaspidiseks. Loodetavasti on selleks etapiks väljaselgunud alagrupid valmis suhteliselt iseseisvalt tegutsema, lepitakse kokku edaspidised kokkusaamised ja toetamised jne.

agu

Postituste arv : 86
Join date : 27/09/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: idee ju hea

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele