ELUKUNST
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Otsi
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Kõigile, kõigile, kõigile
Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist EmptyTeis Märts 01, 2011 2:30 am by Lea

» Õnnepangast leidsin midagi, kedagi
Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist EmptyKolm Okt 27, 2010 10:06 pm by Vello

» Elukunsti foorumi statistika
Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist EmptyKolm Okt 27, 2010 5:48 pm by Admin

» MTÜde koolitus
Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist EmptyKolm Okt 06, 2010 10:06 pm by Valdo

» Tartu Ettevõtlusnädal 4.-8.okt 2010!
Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist EmptyReede Sept 24, 2010 3:40 am by Õnne

» Vello pöördumisest
Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist EmptyTeis Sept 07, 2010 10:42 pm by alarrandal

» Eesti kokkuhoidlikust mõttemaailmast.
Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist EmptyTeis Sept 07, 2010 10:40 pm by alarrandal

» Vot mis tehakse
Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist EmptyLaup Juul 10, 2010 2:24 am by alarrandal

» Kas profiilile saaks pilte lisada endast ?
Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist EmptyTeis Juun 22, 2010 2:38 am by Vello

Affiliates
free forum


Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist

3 posters

Go down

Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist Empty Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist

Postitamine  alarrandal Teis Märts 02, 2010 4:36 am

Lugesin just sik-sakis läbi Elukunsti rühmatöö materjali, ning jõudsin jälle ühe punktini, mis mind ennast küll kohutavalt häirib, kuid mida ma siiski vajalikuks pean. Punkt siis kohalkäimise kohta töötukassas.

Tsiteerin Agu:

3. Praegu tehtavat võiks nimetada nn kaugtöö töötukassaks, kus inimene ise saab asju ajada. Piiranguks on praegune seadusandlus, mille järgi peab töötaja ise kohal käima iga kuu. Seepärast esialgu on päevakorras dokumentide eelvormistus interneti kaudu. Jutuks on olnud seadusandluse muutmine, et võimalik oleks täielikult interneti töötukassa.
Tsitaadi lõpp.

Minu mõtted selle kohalt: kui täna rääkisime regulaarseterst kokkusamistest, kaitsesin ma sellist reglementaarset tegevust üsna tuliselt. Ja seda selsamal põhjusel, miks praegust juttu kirjutan. Nimelt, töötul inimesel hakkab pahatihti kaduma distsipliin. Kaovad ära teatud pidepunktid tema igapäevases elus, nagu kindlaks kellaajaks tööle laekumine, varsti langevad ära trennid jne jne. Tagajärg: üleüldine mandumine. Loodetavasti ei võta keegi seda nüüd isiklikult, see pole kindlasti reegel, aga ma olen seda paljudel juhtudel märganud. Lihtsam on muidugi neil, kes vaba graafikuga töötanud on, aga siiski.

Teiseks, virtuaalne töötukassa, kus ennast mingil kindlal kuupäeval lihtsalt registreerunuks klikkad, vähendab veelgi kontakti töötu/tööotsija ning ametniku vahel. Inimene, kes saab näiteks töötutoetust, peaks selle eest siiski ka midagi tegema. Näiteks korra kuus (mis, olgem ausad, pole ju üldse palju) kohal käima. Ideaalis annab see ametnikule-konslutandile ka imepisikese ülevaate sellest, kuidas inimesel läheb, millised meeleolud valitsevad jne. Võimalik, et ma olen natuke liiga sinisilmne, aga ideaalis võiks see nii olla. Lihtsalt hiirega klikkimine on võimalik ka raske haltuuraga kokkulöödud papi eest ostetud Kanaaride/Egiptuse reisi ajal.

Parimatega,

Alar@valmis kivi-, sõimu- ja lärmirahet vastu võtma

alarrandal

Postituste arv : 34
Join date : 21/01/2010
Age : 55
Asukoht : Tartu

http://www.alarrandal.org

Tagasi üles Go down

Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist Empty Re: Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist

Postitamine  Õnne Teis Märts 02, 2010 4:51 am

Mina olen 100% nõus!!

Õnne

Postituste arv : 57
Join date : 27/12/2009
Age : 52
Asukoht : Tartu, Ülejõe

Tagasi üles Go down

Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist Empty Re: Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist

Postitamine  alarrandal Teis Märts 02, 2010 4:52 am

miks ma nii arvasingi Smile

alarrandal

Postituste arv : 34
Join date : 21/01/2010
Age : 55
Asukoht : Tartu

http://www.alarrandal.org

Tagasi üles Go down

Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist Empty Re: Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist

Postitamine  agu Teis Märts 02, 2010 3:10 pm

Ma sain IT pealiku lühikesest jutust seadusandluse kohta nii, et praegu planeeritavat "TK kaugportaalil" lahendust planeeritakse kuidagi nii, et inimene ei saa teha lõpuni mitmeid operatsioone. Et tulevik nähakse umbes nii, et inimene nokib kodus kokku mingi vajaliku dokumendi, aga lõpetamiseks, ametlikustamiseks peab minema TK kontorisse, seal ametnik heidab pilgu peale ja klikib "VALMIS".

Ma usun, et sellist igakuist kohaloleku klikkimist arvuti kaudu, nagu Alar näeb, seadusanja küll läbi ei lase.

Ma sain IT pealiku jutust teisiti aru
Ma plaanitsen ise järele uurida, kas on ette nähtud nn horisontaalsed päringud ja side loomine. Et näiteks on inimesel hea plaan äriks või millekski, ta otsib, sõelub "TK kaugportaali" kaudu sobivad partnerid - kas ta saab lähedale teiste elektronposti või füüsilistele aadressitele, et astuda kontakti ja läbirääkimistele. Meie lühikesest jutust jäi mul arusaam. et praegu saaks tulevase portaali kaudu inimene endale välja sõeluda teiste inimeste nimed (või teatud koodid) ja teha nendest nimekirja. siis peab ta võtma nimekirja näppu ja minema kontorisse, et õigusi omav ametnik korraldab talle kontaktid huvi pakkuvate persoonidega.

agu

Postituste arv : 86
Join date : 27/09/2009

Tagasi üles Go down

Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist Empty Re: Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist

Postitamine  Õnne Teis Märts 02, 2010 4:03 pm

agu kirjutas: Ma plaanitsen ise järele uurida, kas on ette nähtud nn horisontaalsed päringud ja side loomine. Et näiteks on inimesel hea plaan äriks või millekski, ta otsib, sõelub "TK kaugportaali" kaudu sobivad partnerid - kas ta saab lähedale teiste elektronposti või füüsilistele aadressitele, et astuda kontakti ja läbirääkimistele. Meie lühikesest jutust jäi mul arusaam. et praegu saaks tulevase portaali kaudu inimene endale välja sõeluda teiste inimeste nimed (või teatud koodid) ja teha nendest nimekirja. siis peab ta võtma nimekirja näppu ja minema kontorisse, et õigusi omav ametnik korraldab talle kontaktid huvi pakkuvate persoonidega.

Kui see nüüd tõesti nii oleks, siis oleks see lihtsalt kulda väärt! cheers
Just sellist asja olengi alati arvanud ülitähtsaks töötuse probleemi lahendamisel ja Eesti majanduse "päästmisel" - ettevõtlus-ideedega inimeste kokkuviimine algul virtuaalis ja sealtkaudu reaalis. Et ideega inimesed leiaksid tegutsemistahtega partnereid ja neid, kel ideest puudu, leiaksid ideega partneri, keda tegutsemisega toetada jne jne.

On see kindel, et TK uus portaal midagi sellist võimaldama hakkab? Kõlab natuke liiga ilusalt Very Happy

Kui nad tahavad meid uue portaali testversiooni testima ja kommenteerima, siis mina ajan kohe käpa püsti ja olen nõus seda tegema! Agu, Sa küsi, kas neil oleks vaja sihtgrupi esindajate peal asi eelnevalt läbi katsetada? Meelise skype-jutust jäi mul küll selline mulje, et nad meie abi uue portaali loomisel heameelega tarvitaksid...

Õnne

Postituste arv : 57
Join date : 27/12/2009
Age : 52
Asukoht : Tartu, Ülejõe

Tagasi üles Go down

Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist Empty Re: Korralisest kohalkäimisest ja distsipliinist

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele