Otsi
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Kõigile, kõigile, kõigile
Teis Märts 01, 2011 2:30 am by Lea

» Õnnepangast leidsin midagi, kedagi
Kolm Okt 27, 2010 10:06 pm by Vello

» Elukunsti foorumi statistika
Kolm Okt 27, 2010 5:48 pm by Admin

» MTÜde koolitus
Kolm Okt 06, 2010 10:06 pm by Valdo

» Tartu Ettevõtlusnädal 4.-8.okt 2010!
Reede Sept 24, 2010 3:40 am by Õnne

» Vello pöördumisest
Teis Sept 07, 2010 10:42 pm by alarrandal

» Eesti kokkuhoidlikust mõttemaailmast.
Teis Sept 07, 2010 10:40 pm by alarrandal

» Vot mis tehakse
Laup Juul 10, 2010 2:24 am by alarrandal

» Kas profiilile saaks pilte lisada endast ?
Teis Juun 22, 2010 2:38 am by Vello

Affiliates
free forum


Foorum rohelisest majandusest

Go down

Foorum rohelisest majandusest

Postitamine  Valdo on Kolm Mai 05, 2010 5:52 pm

Mõttevälja avardamiseks on see foorum elukunsti rahvale kindlasti huvipakkuv. Ise tahan eraldi reklaamida üht ettekandjat- Maive Rutet. Meie viljakas koostöö liidriprogrammi arendamisel Invictas jäi katki seoses Maive valimisega kõrgele ametipostile Brüsselis. Enne seda jõudis ta veel olla järjehoidjaks esimesel liidrirotaatoril, mille Marguse tellimisel korraldasin Eesti ärieliidile 2004.a. lõpus.
Valdo

Nutikas roheline majandus - uus võimalus Eestile?
Foorum 28. mail 2010 Eesti Maaülikooli aulas

Loodust ja inimesi väärtustava rohelise majandusega seonduv on nii Euroopas kui kogu maailmas üha suuremat hoogu kogumas. Selle mõistmine on arengu ning konkurentsivõime seisukohast väga oluline nii kodanikule, riigile kui ka ettevõtjale.

Kliimamuutused ja loodusressursside vähenemine tekitavad vajaduse uute mängureeglite järele, mida ühelt poolt võib vaadelda tingimuste karmistamisena, kuid teiselt poolt ka uute võimalustena. Võtmeküsimuseks on ökoloogiliselt efektiivse jätkusuutliku rohelise majandusmudeli mõju uute töökohtade tekkele, tööhõivele ja majanduskasvule. Eesmärk on läbi uute teadmiste ja tehnoloogiate ning taastuvate loodusvarade säästliku kasutamise jõuda investeeringute suurema tootlikkuseni, vähendades samaaegselt raiskamist ning kahjulikku mõju keskkonnale.

Riigi ülesandeks on kujundada stabiilne investeerimiskeskkond, mis suunaks ettevõtjaid jätkusuutlikkusse majandamisse investeeringuid tegema. Ettevõtjad peavad püüdlema mõtteviisi poole, et jätkusuutlik majandamisviis avab võimalusi ja on tasuv. Oluline osa on kodanikel, kes oma käitumise ja valikutega avaldavad suurt mõjujõudu nii riigile kui ettevõtetele.

OECD on asunud koostama rohelise majanduskasvu strateegiat ning Euroopa Liit koostab majanduskasvu- ja tööhõive strateegiat Euroopa 2020. Mõlemad dokumendid peavad teadmistepõhise rohelise majanduse ülesehitamist üheks teaduse- ja innovatsiooni võtmeküsimuseks.

Selles kontekstis on väga oluline iga liikmesriigi lähima kümne aasta plaanide väljatöötamine ning oma kodanikkonna kaasamine otsustus- ja arenguprotsessidesse.

Eesti Maaülikooli, Säästva Arengu Komisjoni ja Säästva Eesti Instituudi eestvedamisel toimuva foorumi eesmärgiks on hoogustada siseriiklikku arutelu jätkusuutliku rohelise majanduse teemal.

Foorumi sihtgrupiks on teadlased, ettevõtjad, riigi ning kohaliku omavalitsuse esindajad ja kõik, kes tunnevad muret Eesti jätkusuutliku arengu pärast.

Täiendav info: Anne Luik, 731 3002

Osavõtuks palume registreeruda hiljemalt 20. maiks EMÜ koduleheküljel.

Valdo

Postituste arv : 35
Join date : 27/09/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele