ELUKUNST
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Otsi
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Kõigile, kõigile, kõigile
Eesti kokkuhoidlikust mõttemaailmast. EmptyTeis Märts 01, 2011 2:30 am by Lea

» Õnnepangast leidsin midagi, kedagi
Eesti kokkuhoidlikust mõttemaailmast. EmptyKolm Okt 27, 2010 10:06 pm by Vello

» Elukunsti foorumi statistika
Eesti kokkuhoidlikust mõttemaailmast. EmptyKolm Okt 27, 2010 5:48 pm by Admin

» MTÜde koolitus
Eesti kokkuhoidlikust mõttemaailmast. EmptyKolm Okt 06, 2010 10:06 pm by Valdo

» Tartu Ettevõtlusnädal 4.-8.okt 2010!
Eesti kokkuhoidlikust mõttemaailmast. EmptyReede Sept 24, 2010 3:40 am by Õnne

» Vello pöördumisest
Eesti kokkuhoidlikust mõttemaailmast. EmptyTeis Sept 07, 2010 10:42 pm by alarrandal

» Eesti kokkuhoidlikust mõttemaailmast.
Eesti kokkuhoidlikust mõttemaailmast. EmptyTeis Sept 07, 2010 10:40 pm by alarrandal

» Vot mis tehakse
Eesti kokkuhoidlikust mõttemaailmast. EmptyLaup Juul 10, 2010 2:24 am by alarrandal

» Kas profiilile saaks pilte lisada endast ?
Eesti kokkuhoidlikust mõttemaailmast. EmptyTeis Juun 22, 2010 2:38 am by Vello

Affiliates
free forum


Eesti kokkuhoidlikust mõttemaailmast.

2 posters

Go down

Eesti kokkuhoidlikust mõttemaailmast. Empty Eesti kokkuhoidlikust mõttemaailmast.

Postitamine  Vello Teis Aug 31, 2010 12:40 am

Tere
Saadan siin väikese ülevaate oma mõttekäigust.

Olen teinud ise, üksinda, 10 arvuti komplekti korda. Saanud olen need praktiliselt utiilist, ehk sõbrad on tasuta toonud. Kui nende väärtus arvestada rahasse siis see oleks ~800 eeku arvuti, ehk siis 1000 eeku komplekt. Nende kohta on mul kirjalik üleandmisakt, et arvutid on antud tasuta. 9 nendest on juba läinud, tasuta, peredele ja lastega tegelevatele organisatsioonidele abiks. 10-s ootab transpordi taga juba kuu aega. Sest ma olen töötu ja ei suuda ise transporti kinni maksta. Keegi ei tunne huvi kas 5 lapsega perel Raplamaal on ükskord oma esimene arvuti. See lihtsalt on üks abi soovija. Vaadake veidike ringi ja Te näete mis tegelikult Eestimaa külades toimub. Vähe sellest et seal ainult alkoholi tarvitatakse jäävad paljud lapsed just sellepärast oma õpingutes maha, et neil ei ole arvutit.Seda tänapäeval igal pool kasutatavat abimeest. Ja siis 10 aasta pärast kurdetakse et Eesti on hariduselt mahajäänud riik..... Minu nägemus on, et sellised puudused tuleks kiiresti likvideerida. Nende likvideerimiseks ei ole suuri summasi vaja liigutada. On vaid natuke riikliku abi vaja. Arvutid mis saaks anda heategevuseks, on juba reaalselt olemas. Neid lihtsalt visatakse ära. Viiakse jäätmejaama kus nad purustatakse, selle asemel , et keegi saaks neid veel kasutada. Jäätmejaamast neid aga enam kätte ei saa, sest sealpool väravat on arvutikastist saanud ohtlik jääde !!!!! Nii ütlevat seadus. Huvitav küll, kas see kast siis muutus äkki jäätmeks, või oli ta ohtlik ka enne, siis kui ta oli kasutusel. Käisin ka mõnes Eestimaa erakonnas, oma mõteid ja tegusi rääkimas. Ainsad kes mind seni on aidanud on Reformierakonna inimesed. Nad aitasid ühe komplekti Tallinnasse transportida, oma kuludega. Rohelised kiitsid minu mõtted heaks, IRL -is küsiti, et kas selliseid peresi üldse Eestis olemas on???? Sotside juurde ootan aega kohtumiseks ja oma mõtete ära rääkimiseks juba paar nädalat.... Keskerakonda ma ei hakka üldse minemagi. Aga kellegil ei ole raha, et seda tegevust korralikult arendada. Ma ei saa aru mis siis viga, kas tuleb seaduseid muuta või tuleb midagi muud teha. Kunagi ütles Hr.Baskin: "Kui riigis on midagi lahti, siis tuleb hakata kinni panema ja kui riigis on midagi millegi taha kinni jäänud, siis tuleb hatata lahti laskma."
Minu 2 ettepanekut oleks sellised: Tuleb muuta jäätmeseadust, selliselt et ei oleks ressurssi raiskavat käitumist, näiteks: (Arvutid on ka seal pool jäätmejaama väravaid ikka arvutid ja nende osi võib taaskasutada, selleks otstarbeks moodustatud ettevõte, ilma et peaks mingeid erilisi oskuseid nõudvaid lintsense taotlema.)
Tuleb suuremat rõhku pöörata Eesti külades elavatele noortele, kellel on puudus õppevahenditest.(Sotsiaalfondist võiks seda kompensseerida toetustega)
Ma ei tea kuidas Teie minu kirjast aru saate ja mis moodi vastate, kui keegi üldse vastab, aga ma tundsin vajadust sellest kirjutada. Saadan selle kirja eelpool mainitud erakondadele ja panen üles foorumisse. Link on siin:

https://elukunst.forum.co.ee/post.forum?mode=newtopic&f=4

Parimat soovides. MTÜ Tehnikaringluse juhatuse liige, Vello Kivi

http://www.tehnikaringlus.edicypages.com/
51946912
Vello
Vello

Postituste arv : 8
Join date : 14/05/2010
Age : 61
Asukoht : Tartu, Raadi-Jaamamõisa

http://www.tehnikaringlus.edicypages.com/et

Tagasi üles Go down

Eesti kokkuhoidlikust mõttemaailmast. Empty Re: Eesti kokkuhoidlikust mõttemaailmast.

Postitamine  alarrandal Teis Sept 07, 2010 10:40 pm

Njah. Põhimõtteliselt ütles seda küll sm. Priit Aimla, kuid asja olemus sellest ei muutu. Pakkumine on järgmine: erinevates sotsiaalvõrgustikes on olemas lehed, foorumid ja kommuunid, milles pakutakse/küsitakse transporti. Ehk siis: olemas on palju inimesi, kes tegelikult mingite punktide vahet üsna tihti liiguvad, seega oleks ju mõistlik vastavatel lehtedel teada anda, et mingid asjad vajavad liigutamist punktist a punkti b. Põhimõtteliselt võiks selle kirja muidugi ka Talgujate foorumisse ja listi saata. Ning edaspidi võime luua lehe, kus sellist informatsiooni levitada saab, ning lisaks ka bännerid valmistada, mis annavad selliste võimaluste olemasolust teada. Bännereid võib erinevatesse blogikeskkondadesse ning sotsiaalvõrgustikesse üles panna. Vello, Sa oled ise Orkuti ja Facebooki kasutaja, vaata seal ringi Smile Lisaks on Töötukassa Koostöökoja liikmete hulgas sotside Tartumaa piirkonna nina vmt, kellega võiks ühendust võtta, oleks asi oluliselt lihtsam, ma pakun. Kellega Sa sealt rääkisid? Smile Lisaks, liigun ka ise vahel Tallinna ning teiste paikade vahet, usun, et on võimalik mingeid lahendusi leida ja teepeal kuskilt läbi põigata, kuigi ka minu ressursid on enam kui piiratud.

alarrandal

Postituste arv : 34
Join date : 21/01/2010
Age : 55
Asukoht : Tartu

http://www.alarrandal.org

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele