Otsi
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Kõigile, kõigile, kõigile
Teis Märts 01, 2011 2:30 am by Lea

» Õnnepangast leidsin midagi, kedagi
Kolm Okt 27, 2010 10:06 pm by Vello

» Elukunsti foorumi statistika
Kolm Okt 27, 2010 5:48 pm by Admin

» MTÜde koolitus
Kolm Okt 06, 2010 10:06 pm by Valdo

» Tartu Ettevõtlusnädal 4.-8.okt 2010!
Reede Sept 24, 2010 3:40 am by Õnne

» Vello pöördumisest
Teis Sept 07, 2010 10:42 pm by alarrandal

» Eesti kokkuhoidlikust mõttemaailmast.
Teis Sept 07, 2010 10:40 pm by alarrandal

» Vot mis tehakse
Laup Juul 10, 2010 2:24 am by alarrandal

» Kas profiilile saaks pilte lisada endast ?
Teis Juun 22, 2010 2:38 am by Vello

Affiliates
free forum


Jäämägi ja selle nähtav osa

Go down

Jäämägi ja selle nähtav osa

Postitamine  agu on Nelj Mai 13, 2010 9:02 pm

Töörus on suur ülemaailme probleemi pundar ja see millega me Eestis tegeleme, on väike tükike, veel väikesem osa tervikpuntast kui jäämäe veepealne osa.

Nähtav osa on meie registeeritud töötud, aktiivsed tööotsijad. Nede hea partner on töötukassa.

Lainevahtu varjub pikaajaliste töötute kümnete tuhendeline mass. Neist teatakse, et nad on olemas, oletatavalt sama palju kui registeeritud töötuid.
Pika-ajalised töötutel on sageli omad toimetulekuskeemid, millest avalikult ei räägi.
Mõned skeemid on mõnel määral kriminaalsed. Mõned tulemused on asotsiaalsed.
Avalikkus ja amenikud on pikaajaliste puhul häbelikult nõutud.
Eksitus on innustada või suunata pika-ajalisi töökonkurssidele, lihtsameelsus on püüda neid suunata kuidagi "õieti mõtlema". Sest töökohti on füüsiliselt vähe. Kristus suutis teha imet - toita viie leivaga ära viis tuhat, kui ma õieti mäletan. Parem on suunata neid siis juba kirikusse. Veel parem, püüda asjast aru saada.
Töötuse likvideerimine poliitiliste meetoditega on võimalik, seda on edukalt tehtud toonases sotsialismilaagris ja sõjaeelsel natsionaalsotsialistlikul Saksamaal. Need teed on läbiproovitud ja vaevalt tahetakse sinna tagasi.

Eesti avalik ja poliitiline aktiivsus, mis sisuliselt ühte langev EU struktuuridega ongi see jõud, mis ajab käima Töötukassat ja suudab niimoodi aidata ühte osa tööotsijatest, meie pildi veepealset osa. Aga riigistruktuurid sel pildil on mõistlik joonistada ikka silma alt ära alla hämarasse. Sest probleemi nad ei suuda liigutada - Euroopa on ülemaailmses toitumisahelas ikkagi USA turu varustaja. Ja niikaua, kui ei taastu USA turunõudlus, ei ole kuhugi eksporteerida.

Nii siis jõudsime USA kui asja tuuma juurde.
Maailm on maoli Reigani ajal käivitatud eduka rahamajanduse vanaks jäämise tõttu. Kui reiganoomika oli noor ja kosuv, kasvav, siis tõi see USA välja tookordsest majanduskriisist ja leidis järgimist kogu maailmas. Reiganoomika võimaldas Eestil taas iseseisvuda.
Aga olles levinud üle ilma, küllastus see kapitalismimudel, küllastus vanaks ja lõhkiseks. Enam odavamalt ei saa laenata, ei ole kellelegi laenata,

Teine suur kaalukivi maailma tööhõive lahendamisel on tavaks saanud töö ja inimese muu positiivse aktiivsuse sobimatus kaasaja tehnoloogiaga, energia- ja infotihedustega. Sellest avaldas väga selge raamatu 1995. aastal Yeremi Rifkin (Töö lõpp). Eesti keelde tõlgitud 1998. TÜ raamatukogus kapsasteks loetud.

Tööpuuduse ja majanduskriisi põhjused on maailma tarkadel küllalt hästi teada. Aga otsustajad ja täideviijad - poliitikud ja managerid - on seotud oma seniste lubaduste ja võlgadega. see tähendab, et koera saba saab raiuda ikka jupi kaupa, ümberõppimine ja vanale lootmine kaob jupi kaupa. Kui suuri pahandusi ei juhtu, siis saab pööre 4 aasta jooksul sooritatuks. Nii arvatakse.

agu

Postituste arv : 86
Join date : 27/09/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Jäämäe-jutul on ka lootusrikas arendus

Postitamine  agu on Laup Mai 15, 2010 2:53 am

Esiteks nimetan veel kord Töötukassa pealiku Meelis Paaveli asjalikku pressikonverentsi 5. mail.
Meie foorumis kirjutasin
pressikonverents videos
Pavelil oli võimalik tõdeda, et registeeritud töötutest aktiivsemat osa suudab Töötukassa aidata päris asjalikult. Aktiivseid meetmeid on hakatud laialt rakendama. Ja Töötukassal kui kindlustussüsteemil on selline abi reaalselt rahaga tagatud ka järgmistel aastatel.
Tähendab - "jäämäe veepealse osaga" on asi suhteliselt korras.
Teine iva tema jutus - mis puudutab "jäämäe veealust osa" - pikaajalisi töötuid oli küll negatiivne aga minu hinnangul positiivse eelaimdusega. Meelis Paavel ütles lühidalt, et pikaajaliste töötutega tegelemiseks ei ole praegu raha ja see probleem vajab kogu ühiskonna tähelepanu. Kui ametimees julgeb nii ausalt tunnistada, siis on see lootustäratav.

Teiseks nimetan ära positiivse märgi "veealuse varjatud osa" käsitlemise vallast.
Maailma üks silmapaistvamaid visionäre Jeremy Rifkin, seesama kes 1990-date keskel ennustas ette töötuse probleemi maailmas raamatus "Töö lõpp". On 2010 ilmutanud visiooni, mis tõotab lahendust. Seda pole esialgu eesti keelde tõlgitud. "Emphatic Civilisation" on inglise keeles.
Rifkin pole empaatilise tuleviku jutuga mitte üksik hunt.
Nimetan vaid kaks koloriitset kuju, kes sellel teemal esinesid telesillas - kuulus kabalaõpetaja Laitman Iisraelis ja Zhirinovski. Need nii erineval positsioonil olevad silmapaistvad isikud suunavad ja kuulavad samu mõtteid mis Rifkin - EMPAATIA ja koostöö.
zhirinovski ja Laitmani telesild
Ei ole sugugi raske leida sellesse teemasse lisa meie tuntud kaasaegsete seast.

agu

Postituste arv : 86
Join date : 27/09/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Kindlameelne empaatia

Postitamine  Valdo on Laup Mai 15, 2010 2:23 pm

Agu ilmutab järjekordselt oma tundlikkust oluliste tendentside märkamisel kaasaja maailmas ja nende meie mõttemaailma toomisel. Just Agu siintoodud probleemid olid veidi päevakorrral ka MTÜde juhtide projektikoolitusel möödunud neljapäeval. Seal kõnelesin ka sellest, kuidas 2003-2005 Invictas kuuemoodulilist suurt liidriprogrammi luues ühe üliolulise liidri omadusena kindlameelset empaatiat käsitlesime. Invictas väljatöötatud liidrimudelist võin huvi korral mõnel Elukunsti esmaspäeval veidi pikemalt rääkida. Siis saab üldse parema ettekujutuse neist "pehmetest " väärtustest, mida ka kaasaegne ettevõtlusmaailm üha enam aktsepteerima on asumas.

Valdo

Postituste arv : 35
Join date : 27/09/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Jäämägi ja selle nähtav osa

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele